Gelecek Hafta AKBNK’a Dikkat !!!

Akbank T.A.Ş.

 Gelecek Hafta dikkatlice takip edilmesi gereken hisselerin başında geliyor. Kros hamile boğa formasyon teyitini aldık. Çünkü fiyatlar 7,97 nin üstüne çıktı. 24.03.2016 perşembe günü 8,07‘den kapattı. Önümüzde hafta daha dikkatli izlenmesi gereken hisse senetlerinden, özelliklede TCMB’nin faiz indirme kararından sonra.

Aşağıda da AKBNK’nın genel göstergelerinin bulabilirsiniz;

AKBNK hissesi 24.3.2016 tarihinde 1.seansı 8,07 TL’den ve %2,54 deger kazancı ile tamamladı. Hisse senedi 8,07 TL’den yaptığı kapanış ile 10 günlük hareketli ortalamaların üzerinde bulunuyor. Hisse senedinin kısa vadeli yönü için 10 ve 21 günlük hareketli ortalamalarının üzerinde kalıp kalmadığı izlenmelidir. Şayet hisse senedi 50 günlük hareketli ortalaması olan 7,37 TL’nin altına inerse orta vadeli trend yön değiştirerek sat sinyali verecektir. Benzer şekilde, şu an 8,07 TL fiyattan işlem gören hisse senedi 250 günlük ortalaması olan 7,38 TL’nin altına inerse, bu durum uzun vadeli yükseliş trendinin kırıldığı anlamına gelecektir. Bu nedenle, hisse senedinde kısa vade için 10 ve 20 günlük ortalamaları olan 7,98 TL ve 7,78 TL’nin üzerinde kalıp kalamadığı takip edilmelidir.

Hisse senedi son üç gündür yükselirken, işlem hacminin benzer şekilde seyretmemesi yükselişin hacimle desteklenmediğini gösteriyor ve teknik açıdan dikkatli olunmasını gerektiriyor.

105,35 seviyesinde bulunan Momentum indikatörü hissenin güç kazandığını gösteriyor. Bu konumu ile alım bölgesinde bulunan hissede 100 seviyesi referans dönüş noktası olarak takip edilmelidir. Bu seviyeden dönüş yapılması halinde gösterge negatif sinyal üretmeye başlayacaktır.

CCI indikatörü 52,22 değeri ile hissenin alım bölgesinde olduğunu göstermektedir. Hisse en son 3 gün önce 100 yukarı keserek aşırı alım bölgesine girdi.

RSI indikatörü 61,51 seviyesinde olan hisse, en son 101 gün önce 70 seviyesini yukarı keserek AL sinyali üretmeye başladı ve bugünkü 61,51 değeri ile satım bölgesindeki konumunu korudu.

MACD indikatörü en son 2 gün önce hareketli ortalamasının altına inerek SAT sinyali üretti.

MACD indikatörü en son 2 gün önce hareketli ortalamasının altına inerek SAT sinyali üretti.

Stochastic Osilatör en son 1 gün önce 20 seviyesini yukarı yönde keserek AL sinyali üretmeye başladı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s