İyi Bayramlar !!!

Ülke olarak o kadar zor günlerden geçiyoruz ki , inşallah bu bayram ülkemiz için güneşin doğuşu olur ve tüm yaralarımızı hızla sararız. Aslında bu hafta bir paylaşımda bulunmayı planlamıyordum, Ancak hepinizin bayramını kutlamaya vesile olacak bir yazı yazmaya karar verdim. 4 Temmuz’da biraz dinlenmeye çekileceğimden yazımı bu akşamdan paylaşıyorum.

Sizinde bildiğiniz gibi her hafta pazartesi haftalık strateji konu başlıklı yazı paylaşıyorum. Önümüzdeki hafta yani 4 Temmuz-8 Temmuz haftası bildiğiniz gibi Borsa istanbul sadece 1 buçuk gün açık olacak. Aslında bence herkesin nefes alabilmesi için çok güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Ama biz nefes alırken yaşam devam ediyor olacak. Öncelikle 4 Temmuz pazartesi Tüfe  ve Üfe rakamlarını öğrenip tatile çıkacağız. TÜFE’de yıllık bazda beklenti 6,90%. Çekirdek TÜFE’de ise beklenti 8,90%. 5 Temmuz salı gün yurt içinde Bayramın ilk günü devam ederken Çin, Almanya, Fransa ve Avro Bölgesinde PMI verileri izlenecek.

Bayramın ikinci günü 6 Temmuzda ABD’de Dış ticaret verisi açıklanacak. Tatilin son gününde ABD’de istihdam oranları ve işsizlik başvuruları izlenirken, İngiltere’de Sanayi Üretimi, Fransa’da dış ticaret dengesi takip ediliyor olacak. 8 Temmuz Cuma günü, Japonya Dış ticaret dengesi, Almanya ithalat ve ihracat oranları ile Fransa sanayi üretimi gündemi belirleyecek.

Son olarak, Büyük insan Mahatma Gandhi’den bir söz ile yazımı tamamlamak isterim. “Dünyada görmek istediğin değişimin parçası ol!”

Önümüzde Hafta herkes bir tatili haketti, bence gidip biraz dinlenmeli ve 11 Temmuz’da görüşmek dileğiyle…

İyi Bayramlar !!!

Enterpriser Man

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s