Hakkında

EnterpriserMan kendi çalışmalarını, analizlerini, ilgi çekici bulduğu yorumları ve yazıları arşivlemek istemiş ve bunun için en doğru yerin internet olduğuna karar vermiştir. Böylece hem kendisi hem de sizlerin kolaylıkla ulaşabildiği bir internet sayfası ortaya çıkarılmasını amaçlamıştır.

EnterpriserMan çok teknik analizden anlamaz, teknik analizlerin ne anlamlara geldiğini elbette bilir ancak teknik analizin hiçbir şey olmadığını da çok iyi bilir :). Sağlamcıdır, çok az riske girer. En az riskle en büyük fırsatları bulmaya çalışır. Önemli olan sakin kalmak olduğunu, ve fırsatın her zaman bir şekilde kapısına geleceğini, sadece o anda evde olmak gerektiğini ve kapıyı açmaya hazır beklemek gerektiğini bilir. Çok iyi bilanço analizi yapar, bilançonun önemini bilmeyenleri anlayamaz, makro yapının analizini yapmayıda hiç bırakmaz.

Ancak EnterpriserMan hiçbir zaman yatırım tavsiyesi yapmayı amaçlamamaktadır. Sadece gözden kaçabilecek fırsatlar veya tehlikeler hakkında uyarılarda bulunmayı amaçlamaktadır. Sonuçta herkes kendi hür iradesi ile hareket etmektedir.

Borsada kullandığımız paranın bir yere adreslenmiş olmaması lazım. Bu ne demek? Yani borsaya yatırılan para aynı zamanda 20 gün sonra ödeyeceğiniz kiranız, kredi kartı borcunuz vb. olmaması, hatta borsaya yatırdığınız parayı mümkünse unutabileceğiniz bir para olması. Yani ne diyoruz sakin olun ve şansları kovalayın (Keep Calm and Good Luck). Çünkü her zaman şans kapınıza gelecektir, önemli olan şans kapınıza geldiğinde evde olmak :).

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s